Проблеми с достъпността в столичното метро затрудняват незрящите
Представители на общността на незрящите проведоха инспекция на метростанция „Сердика“, за да покажат критични липси в елементите на достъпната среда. Според тях съществуващата инфраструктура не отговаря на нуждите за безопасно и независимо придвижване на хората със зрителни увреждания.
По време на проверката, извършена със съдействието на Комисията за защита от дискриминация, бяха посочени конкретни места, където липсват тактилни настилки, звукови сигнализации и други помощни средства. Потребителите на метрото подчертаха, че подобни пропуски създават ежедневни рискове за сигурността им.
Очаква се институциите да предприемат спешни мерки за коригиране на средата, за да се гарантира равнопоставеният достъп до градския транспорт в София.