25 чуждестранни шофьори попълват екипа на Столичен автотранспорт
„Столичен автотранспорт“ предприема мерки за справяне с недостига на кадри, като назначава 25 чуждестранни граждани за шофьори на автобуси в градския транспорт на София. Информацията бе потвърдена официално от общинското дружество.
В допълнение към наемането на чуждестранни водачи, компанията развива и програма за квалификация на местни кадри. Други 15 кандидати са се включили в специализирано безплатно обучение за придобиване на категория D. В замяна на инвестицията в тяхното обучение, курсистите поемат ангажимент да работят в общинското дружество за определен период от време.
Тези стъпки са насочени към стабилизиране на графика на градския транспорт в столицата, който през последните години често е засегнат от липса на достатъчно квалифицирани шофьори.