25 години затвор за бивш правосъден министър в Южна Корея
Бившият министър на правосъдието на Южна Корея Пак Сун Дже получи максималната присъда от 25 години лишаване от свобода. Решението на съда е пряко свързано с ролята му в неуспешния опит за въвеждане на военно положение в страната.
Разследването установи, че Пак е бил един от ключовите съучастници в операцията, организирана от бившия президент Юн Сок Йол. Припомняме, че самият Юн Сок Йол в момента излежава доживотна присъда заради действията си, довели до остра политическа криза и опит за суспендиране на демократичния ред.
Съдебният състав подчерта, че действията на бившия министър са сериозно посегателство срещу конституционния ред на Южна Корея, което налага налагането на най-тежкото предвидено от закона наказание.