Безредици в Колумбия след изборната победа на десен кандидат
Президентските избори в Колумбия доведоха до масови протести и гражданско напрежение, след като първоначалните резултати от преброяването показаха победа за десния кандидат с малка преднина.
В столицата и други големи градове недоволни граждани излязоха по улиците, за да изразят несъгласието си с изборния резултат. По време на демонстрациите протестиращи изгориха знамена на САЩ, демонстрирайки крайно отрицателно отношение към външнополитическата ориентация на новоизбрания държавен глава.
Силите на реда се намесиха с използването на сълзотворен газ, за да разпръснат тълпите и да овладеят ескалиращото напрежение. Към момента обстановката в страната остава нестабилна, като властите призовават за спокойствие.