Делян Добрев подаде оставка като народен представител
Народното събрание гласува прекратяването на пълномощията на депутата от ГЕРБ-СДС Делян Добрев. Решението идва след подадена от него лична оставка.
Добрев, който дълги години беше ключова фигура в парламентарната група на ГЕРБ и председател на енергийната комисия, аргументира решението си с желанието да „даде път на младите“ в политическата формация. Според него обновлението на кадрите е необходима стъпка за развитието на партията.
Очаква се в следващите дни да стане ясно кой ще заеме мястото му в законодателния орган съгласно избирателните листи на коалицията.