Ния Козлева и Веселина Денчовска са новите младежки делегати към ООН
Министерството на външните работи (МВнР) официално обяви имената на новите младежки делегати на България към Организацията на обединените нации (ООН) за периода 2026-2027 г. След проведен подбор, доверието на комисията беше гласувано на Ния Козлева и Веселина Денчовска.
Двете дами ще поемат отговорната задача да бъдат гласът на българските младежи на международната сцена, защитавайки техните интереси и виждания по ключови глобални въпроси. Мандатът им включва участие в сесии на Общото събрание на ООН и работа по инициативи, насочени към устойчивото развитие и правата на младите хора.
Основни приоритети на делегатите:
- Представителство на българската младеж пред институциите на ООН.
- Работа по политики за устойчиво развитие и образование.
- Диалог с държавните институции по въпроси, засягащи младежката политика.
Програмата за младежки делегати към ООН е дългогодишна инициатива, която цели да включи младите хора в процесите на вземане на решения на най-високо ниво, като им предоставя възможност да участват активно в дипломатическия живот на страната.