Григор Димитров приключи участието си на турнира в Майорка
Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите ATP 250 в Майорка на фаза четвъртфинал. Българският тенисист отстъпи пред испанеца Алехандро Давидович Фокина след 3:6, 3:6 в мач, продължил едва 74 минути.
С тази победа Фокина затвърждава превъзходството си в преките двубои срещу хасковлията, записвайки трети пореден успех над него. В момента испанският тенисист заема 25-та позиция в световната ранглиста.
Срещата премина под диктовката на Фокина, който успя да неутрализира силните страни на Димитров и да наложи темпото си на корта, ограничавайки възможностите за обрат на българина.