Парламентът почете жертвите на катастрофата на АМ „Тракия“
Депутатите в Народното събрание отдадоха почит към жертвите на тежката катастрофа, станала на автомагистрала „Тракия“, при която живота си изгубиха две деветгодишни деца. Парламентарната зала запази минута мълчание в памет на загиналите.
Председателстващият заседанието подчерта сериозността на проблема с пътната безопасност в страната и изрази съболезнования към близките на децата. Почит бе отдадена и на останалите жертви на пътнотранспортни произшествия, белязали черната статистика през последните месеци.
Институциите отново призоваха към засилен контрол по пътищата и по-отговорно поведение от страна на водачите, за да се предотвратят бъдещи трагедии.