Енергийният министър защити ролята на договора с „Боташ“
Министърът на енергетиката Ива Петрова подчерта стратегическото значение на договора с турската държавна компания „Боташ“ за националната сигурност. По време на работна среща в Истанбул с турския си колега, Петрова заяви, че споразумението е изиграло важна роля за гарантиране на непрекъсваемостта на газовите доставки.
Обсъжданията между двете министерства целят задълбочаване на сътрудничеството в енергийния сектор и оптимизиране на капацитетите за пренос на синьо гориво. Договорът с „Боташ“ остава обект на внимание както заради логистичните ползи, така и поради дискусиите около финансовите му параметри в публичното пространство.
Петрова отбеляза, че диверсификацията на източниците и маршрутите е приоритет, който се реализира успешно чрез партньорството с Турция.