Община Бургас променя графика на мобилните пунктове заради жегите
Община Бургас въвежда нов график за работа на своите 23 мобилни пункта за разделно събиране на отпадъци. Мярката влиза в сила от 30 юни 2026 г. и е продиктувана от очакваните високи температури през летния сезон.
Цел на промяната
Целта на администрацията е да защити здравето на служителите, обслужващи пунктовете, както и да осигури нормалното протичане на процеса по разделно събиране на отпадъци в условията на екстремни метеорологични явления. Новите часови интервали ще бъдат оповестени чрез официалните канали на общината.
Гражданите се приканват да се информират предварително за актуалното време на посещение на пунктовете в техните квартали, за да избегнат неудобства.