Стартира мащабен ВиК проект за 5 млн. евро в столичния кв. Горубляне
Столичната община даде старт на дългоочакван проект за модернизация на ВиК инфраструктурата в квартал „Горубляне“. Инвестицията, възлизаща на 5 милиона евро, е насочена към разширяване на канализационната мрежа в района.
Според официалното съобщение на общинската администрация, проектът е ключов етап от цялостната стратегия за подобряване на водоснабдяването и канализацията в периферните столични квартали. Разширяването на мрежата ще допринесе за по-високо качество на живот на местните жители и по-ефективно управление на отпадъчните води.
Основни цели на проекта:
- Изграждане на нови канализационни колектори;
- Намаляване на риска от наводнения при обилни валежи;
- Обновяване на съществуващата инфраструктура в квартала.
Властите се ангажират с качествен контрол на строително-монтажните работи, за да се минимизира неудобството за гражданите по време на работния процес.