Държавата иззема контрола върху язовир Ахелой след неправомерно ползване
Държавата пристъпи към принудително изземване на язовир Ахелой, съобщиха от Областната администрация в Бургас. Действията са предприети след констатирани системни нарушения и неправомерно използване на водния обект.
На място е разположена междуведомствена комисия, подкрепена от екипи на полицията, които съдействат за възстановяване на държавния контрол върху съоръжението. Операцията цели да гарантира целевото използване на водата и да предотврати по-нататъшни злоупотреби с публичния актив.
Към момента властите извършват опис на наличното имущество и установяват фактическото състояние на обекта. Предстои проверка за това дали досегашният ползвател е спазвал договорните условия и законовите разпоредби за управление на язовири.