Демерджиев: АПИ трябва да активизира работата си по пътната безопасност
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев отправи остър призив към Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) да предприеме по-активни действия за осигуряване на пътната безопасност. Според него, институцията трябва да се „събуди“ и да работи със същата интензивност, с която МВР изпълнява своите функции по контрол на движението.
Демерджиев подчерта, че ведомството му вече реализира комплексни мерки в много посоки, целящи намаляване на инцидентите на пътя. Той обаче посочи, че усилията на полицията не са достатъчни без съответното подобряване на пътната инфраструктура, която е отговорност на АПИ.
В изказването си министърът индиректно критикува досегашната ефективност на пътната агенция, настоявайки за по-добра координация между държавните органи, за да се постигне реална промяна в статистиката за пътнотранспортни произшествия.