Столична община активизира обновяването на лифтовете на Витоша
Столичният общински съвет (СОС) даде зелена светлина на новата програма за придобиване и разпореждане с общинска собственост, предложена от кмета Васил Терзиев. Ключов акцент в документа е решаването на дългогодишния казус с неработещите лифтове на Витоша.
Нови стъпки за възстановяване на инфраструктурата
Общината планира изготвянето на детайлно градоустройство за трасетата на Симеоновския лифт и останалите съоръжения, които са от жизненоважно значение за достъпа до планината. Чрез учредяване на сервитути, местната власт цели да поеме по-активна роля в процеса по модернизация и поддръжка на лифтените линии.
Целта е преодоляване на правните пречки, които блокираха инвестициите в съоръженията през последните години. Общината подчертава, че обновяването на инфраструктурата е приоритет за подобряване на туристическия достъп и градската среда.