Арестуваха шефовете на ВиК-Несебър при получаване на подкуп
Директорът и заместник-директорът на дружеството „ВиК – Несебър“ бяха задържани при специализирана полицейска акция по обвинение в корупция. Двамата са арестувани по подозрение, че са поискали подкуп в размер на 8000 евро.
Според разследващите, сумата е била изискана от собственик на парцел в землището на село Кошарица. Срещу парите длъжностните лица са обещали съдействие за присъединяването на новострояща се сграда към обществената водопреносна мрежа.
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинения на задържаните и да поиска постоянна мярка за неотклонение. Към момента тече разследване, което трябва да установи дали има и други случаи на корупционни практики в управлението на водното дружество.